Sports Fanatic Sportblog
navigation

SPORTS FANATIC SPORTBLOG
Üdv, kedves idegen, sok szeretettel köszöntelek a Sports Fanatic Sportblogon! Ha te is rajongásig szereted a snookert, a teniszt, a kerékpározást, a síugrást, netán a biatlont, akkor a legjobb helyen jársz, hisz itt ezekkel a sportágakkal kapcsolatos cikkeket olvashatsz a főoldalon és a Sportblog hasábjain egyaránt. Emellett pedig közelebbről is megismerkedhetsz kedvenc sportolóimmal, eme szerény blog ihletőivel. Remélem, jössz máskor is! Kellemes időtöltést!

INFORMÁCIÓK
ajánlott felbontás | 1920 x 1080
ajánlott böngésző | chrome, 80%

 
Chatbox

 
articles

SPORTBLOG AJÁNLÓ

  2020. 09. 06. Hard reset
  2020. 04. 06. Shocked but not surprised
  2020. 01. 04. A long time coming
  2019. 09. 04. Brothers in arms
  2019. 05. 11. Make snooker great again

 
schedule

Kedvet kaptál, de nem tudod, mikor és hol tudod nézni a tévében? Kíváncsi vagy, mikor láthatod újra kedvenceidet és a jelenkor legnagyobb sztárjait? Itt egy kis segítség a sportszerető közönség számára! Összeállítottam egy hetente frissített, egyszerű versenynaptárat a blogon tárgyalt öt kiemelt sportággal, hogy ezentúl senki ne maradjon le a történelmi pillanatokról. Jó szurkolást mindenkinek!

SNOOKER
dátum esemény közvetítés
nov. 16-22. Northern Ireland Open Eurosport
11.23.-12.06. UK Championship Eurosport

TENISZ
dátum esemény közvetítés
nov. 15-22. ATP Finals Eurosport

ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR

nincs aktuális esemény

SÍUGRÁS

nincs aktuális esemény

BIATHLON

nincs aktuális esemény

*élő tv-közvetítés Magyarországról nem elérhető

 
tweets

 
Trophies

ELITE SITES
 
infobox
Szerkesztő bettina.
Elérhetőség email
Nyitás 2013. július 17.
Tárhely G-Portál
Kategória   sport
Facebook Sports Fanatic
Köszönet LindaDesign
 
crowd
Indulás: 2013-07-17
 

 

 

 

 
Homepage

Apart from the Big Five Pt. II

2014.03.21. 17:28, bettina.
folytatva a sort...

× Szóval, közel két hét elteltével folytatnám pártfogoltjaim listáját. Nem fontossági sorrendben haladok, hanem sportáganként, és azokat veszem előre, amikkel a sportblogban is foglalkozom. A második részben maradok még az 5 kiemelt sportágnál. Momentán nem tudom, mennyi ilyen típusú bejegyzés lesz, mindig írok majd egyet, ha nincs jobb témám, mert a lista nagyon hosszú. Még akkor is, ha csak azokat a sportolókat mutatom be, akikről össze tudok hozni egy épkézláb bekezdést, és nem csak egyszerűen szimpatikusak.

× ROSS HUTCHINS [tenisz]
Hutchins története egészen 2012 decemberéig nyúlik vissza. Azelőtt csak azt tudtam róla, hogy egy kiváló brit párosteniszező, aki Colin Fleminggel az oldalán a világ élvonalába tartozik és szép eredményeket ér el. Szóval, nehéz ezt felidézni, de pontosan emlékszem, amikor olvastam, hogy rákot diagnosztizáltak nála. Kisebb sokkot kaptam, és gyorsan utánnaolvastam, hogy az úgynevezett Hodgkins limfóma gyógyítható-e, és hogy Rossnak mennyi esélye van teljesen felépülni. Némileg megnyugodtam, amikor láttam, hogy ez a betegség korai fázisban kikezelhető, és Hutchins akár folytathatja is a karrierjét. Dehát a rák az mégiscsak rák, úgyhogy agóódtam, mi lesz vele, mert rendkívül szimpatikus embernek tartottam már akkor is... Természetesen Murrayhez az elsők között jutott el a hír, lévén ők ketten nagyon jó baráti viszonyban vannak. Andy a 2013-as szezon legelén aratott brisbane-i tornagyőzelmét könnyek között ajánlotta Hutchinsnak, és akkor éreztem csak át igazán, hogy mennyire komoly ez az ügy... Ross, ha jól emlékszem egy tucat kemoterápiás kezelésen vett részt, de mindvégig pozitívan állt a betegségéhez, egy pillanatra sem ingott meg. A júniusi queensi tornán, a férfi egyes döntő után rendeztek egy jótékonysági mérkőzést, ahol már ő is pályára lépett és ami a legfontosabb, mosolygott. Ezután következett Wimbledon és Murray fantasztikus menetelése, Hutchins pedig barátja minden meccsét a nézőtérről szurkolta végig. A győzelem mellett akadt más ok is az ünneplésre, hiszen sikeres volt a kemo és az orvosok gyógyultnak nyilvánították... Ross a 2014-es Australian Openen már versenyzőként vett részt, minden visszaállt a régi kerékvágásba, Colin Fleming visszakapta párospartnerét és újra együtt járják a világot, én pedig minden mérkőzésüket figyelemmel követem. Minden tiszteletem az övé.

× MARK CAVENDISH [országúti kerékpár]
Váltsunk kicsit vidámabb és kevésbé drámai témára, Mark Cavendish következik. Róla tudni kell, hogy az utóbbi évek egyik, ha nem a legjobb sprintere, és ebben a műfajban ő az abszolút kedvencem. Összesen 111 szakaszgyőzelme van, 2011-ben megnyerte az országúti világbajnokságot. A sportág egyik legmegosztóbb figurája. Ám azt senki sem vitathatja, hogy óriási sportember. Örökké mosolyog, dicséri csapattársai munkáját, elismeri a saját hibáit és nyilatkozatok közben nem lehet lelőni, annyit beszél. Cav a perfekcionizmus megtestesítője, ha létezik ilyen. Ha tudom, hogy ott van a mezőnyben, akkor mindig szurkolok neki, nem számít, melyik csapatban van éppen. Emlékszem, hogy amikor megismertem, akkor még Columbiás volt, de ez az együttes megszűnt, ezért a Sky-hoz igazolt. Egy ideig jól is érezte magát ott, jöttek is az eredmények, de elkezdte zavarni az, hogy sokkal több figyelmet fordítanak a többnapos versenyek összetettjében érdekelt kerekesekre - gondolok itt például Wigginsre vagy Froome-ra. Emiatt tavaly úgy döntött, hogy az Omega Pharma-Quickstephez szerződik, és mint később kiderült, ez nagyszerű lépés volt a részéről. A belga bejegyzésű alakulatnál megkapja azt a figyelmet, amit a Sky-nál nem kapott meg és emellett világklasszis segítői vannak - például Renshaw (korábbi csapattársa) és Petacchi. Idén egyértelműen a Tour de France-ra készül, hiszen a legendás francia háromhetes az Egyesült Királyságban rajtol és a harmadik szakasz befutója azon az utcán lesz, ahol az édesanyja lakik. Egy biztos, mindent meg fog tenni a győzelemért hazai közönség előtt, és ha ez sikerül, akár a sárga trikót is viselheti majd.

× JACK LISOWSKI [snooker]
Utolsóként ebben a cikkben Judd egyik legjobb barátját, Jack Lisowskit szeretném megismertetni Veletek. Ő '91-es születésű, tehát 2 évvel fiatalabb Trumpnál, és ha fejben beérik, fantasztikus sikereket érhet el a snookerben, a nagy áttörés viszont még nem jött el a karrierjében. Néha-néha megvillan, és ha elkapja a fonalat, vagy jó napot fog ki, csodákra képes. Tornát sajnos még nem nyert, de döntőban járt már, méghozzá kétszer is PTC versenyeken. 2012-ben nagyon közel volt a győzelemhez, csak döntő frame-ben kapott ki Stephen Maguire-től. Pontszerzőkről a legjobb eredménye egy nagyeddöntő tavalyról, a China Openről, ahol Shaun Murphy győzte le 5-4-re. 2012 novemberében lökött egy maximum breaket, amire méltán büszke lehet. Lisowskinak Trump ellen kiváló mérlege van, hiszen eddig négyszer találkoztak, és ebből három alkalommal ő bizonyult jobbnak, bár ezek nem voltak olyan borzasztóan fontos meccsek. A legemlékezetesebb pillanatuk a 2012-es Antwerp Openről származik, amikor a mérkőzés eleji kézfogást 'ellazázták', és nemes egyszerűséggel lepacsiztak. Imádtam azt a jelenetet, és emiatt még azt is megbocsátottam neki, hogy 4-2-vel búcsúztatta Juddot... Kíváncsi vagyok, hogy Jack mire megy majd a profik között, és hogy követi-e barátját a sikerek terén. Látok benne fantáziát, a megfelelő tudás ott van a kezében, csak kicsit kiegyensúlyozottaban kellene teljesítenie a touron, amihez elengedhetetlen a mentális felkészültség és a rengeteg gyakorlás.

A harmadik részt is érdemes lesz elolvasni, hiszen biztosan írok majd Jenson Buttonról, Dario Colognáról és a Tinkoff-Saxo kerékpáros csapatról.

Apart from the Big Five Pt. I

2014.03.08. 17:45, bettina.
további kedvenceimről röviden

× Az az igazság, hogy nem volt ötletem, miről írhatnék ide, úgyhogy elkanyarodok az aktualitásoktól, és most azokat a sportolókat fogom bemutatni, akiket az öt főszereplőn kívül támogatok. Nyilván nem ugyanúgy állok hozzájuk, tehát nem kelek fel az éjszaka közepén, hogy megnézzem a versenyeiket, de nagyon tisztelem és szeretem őket, és ha alkalmam nyílik rá, szurkolok nekik. Ők többségben vagy franciák, vagy britek, vagy pedig azokban a sportágakban remekelnek, amiket figyelemmel követek - persze vannak kivételek...

× GRIGOR DIMITROV [tenisz]
Kezdeném a tenisszel, ahol egyből négy kiváló sportolót kell megemlítenem, elsőként Dimitrovot választottam. Ő idén lesz 23 éves, bolgár nemzetiségű, és a legtöbben arról ismerik, hogy Maria Sharapova barátja. Tény, hogy szimpatizálok az orosz teniszezőnővel is, de Grigort még azelőtt kedveltem meg, hogy elkezdtek volna járni. Igazából nem is tudom, mikor figyeltem fel rá, szép lassan belopta magát a szívembe, és elkezdtem követni a karrierjét. Arra emlékszem, hogy Djokovic ellen játszott tavaly a madridi Mastersen egy drámai három szettes mérkőzést, amit végül ő nyert meg, óriásit küzdött a sikerért - már alig tudott menni, de nem adta fel, és ez a mentalitás egyből megfogott. Valószínűleg akkor fogalmazódott meg bennem az a gondolat, hogy rá bizony érdemes odafigyelni. Másfelől pedig a 2013-as brisbane-i tornán, a szezon legelején találkozott Murray-vel a döntőben, ahol ugyan kikapott, de már akkor is szimpatikusnak tartottam. Azt hiszem, ez a legtávolabbi emlékem róla, szóval már elég régóta bérelt helye van a kedvenceim között. Még annak ellenére is, hogy hasonló a stílusa Federeréhez: egykezes fonákot üt, az adogatómozdulata is a svájcira hajaz, de a személyisége szerencsére sokkal pozitívabb, és nekem ez a lényeg. Borzasztóan örültem, amikor megnyerte a stockholmi 250-es versenyt - ráadásul Ferrert múlta felül a fináléban, az volt az első ATP tornagyőzelme. A múlthéten Acapulcóban is ő lett a bajnok, tehát egy szinttel feljebb lépett, hiszen ott már 500 pontért zajlott a küzdelem. Kíváncsi leszek, hogy később nyer-e majd Grand Slameket, mert szerintem van rá reális esélye.

× PIERRE-HUGUES HERBERT [tenisz]
A sportág marad, a szint változik. Herbert ritkán próbál szerencsét az ATP Touron, ő egyelőre a Challenger versenyeken villog. Dimitrovval tulajdonképpen egyidős, de a fiatal francia is lehet még a jövő nagy bajnoka. Rá 2013 novemberében figyeltem fel, méghozzá a párizsi Mastersen, amikor ugyancsak Novak Djokovic-csal játszott egy második fordulós meccset. Neki már nyilván az is kiváló eredmény volt, hogy feljutott a főtáblára, és ha már esélyt kapott, meg is nyerte az első mérkőzését. Pechesen alakult számára a sorsolás, hiszen ezután a feljebb említett szerb klasszis ellen kellett bizonyítania. Mivel Herbert sokaknak ismeretlen volt még akkoriban - ezzül együtt nekem, és a kommentátoroknak is -, egy sima Djokovic-győzelemre lehetett számítani. A francia fiú mindenkit meglepett bátorságával és agresszív játékstílusával, és ugyan nem sikerült megnyernie az első szettet, de nagyon közel járt hozzá - ha jól emlékszem, játszmalabdákig jutott. Ezt követően úgy tűnt, hogy a szerb nehézségek nélkül léphet tovább, de Herbert visszatáncolt a szakadék széléről, és utolsó erejével elvette Djokovic adogatását. A közönség természetesen teljes vállszélességgel mellette állt, és engem is meggyőzött. Ugyan 6-3-ra elvesztette a 2. játszmát és ezzel a meccset is, azóta kisebb túlzással az összes ütését figyelemmel követem, ő is élvezi feltétel nélküli szeretetemet. Néhány héttel ezelőtt például hazai pályán, Quimperben megnyert egy Challenger tornát, ráadásul duplázni tudott, hiszen párosban is bajnok lett jóbarátja, Albano Olivetti oldalán. Remélem, hogy minél hamarabb láthatom őt az ATP-versenyeken, és ha nem is lesz a Grand Slamek legnagyobb sztárja, szép karriert futhat be, mert a játéka megvan hozzá.

× LAURA ROBSON [tenisz]
Harmadikként, ebben a bejegyzésben utolsóként említést teszek egy tehetséges brit hölgyről is. Laura Robson idén lesz 20 éves, Ausztráliában született, legnagyobb sikere eddig az olimpiai ezüstérem vegyespárosban, amit egy bizonyos Andy Murray oldalán szerzett. Akkor még csak 18 volt, de ez a fantasztikus londoni szereplés nagy lökést adott neki, akárcsak Murray-nek. Laura a 2012-es US Openen az előkelő 4. fordulóig menetelt, és ezt a nagyszerű eredményt nem csak a szerencsének köszönhette. A 128 között egy selejtezős amerikait győzött le, ellene még egyértelműen ő volt a favorit, viszont a következő körben a karrierje utolsó versenyét teljesítő Kim Clijsters-szel szemben már nem. Ettől függetlenül csodásan teniszezett és óriásit küzdött a meg megnyeréséért, ami két tiebreakes szettben sikerült is neki. A belga legendát tehát ő búcsúztatta el, ami nem akármilyen fegyvertény. A harmadik körben a 9. kiemelet Li Na volt az ellenfele, és őt is alaposan meglepte, hiszen három játszmában diadalmaskodni tudott. Erre a mérkőzésre nem emlékszem, valószínűleg magyar idő szerint éjjel került rá sor, és őszintén sajnálom, hogy nem láthattam. Robson a 16-os táblán Stosurral már nem bírt, 6-4 6-4-gyel esett ki, de erre a hétre sokáig örömmel gondolhat majd vissza. Tavaly, az Australian Openen is okozott meglepetést, amikor Petra Kvitovát ejtette ki a második fordulóban, de azóta inkább lefelé ível a karrierje és a formája. Folyamatosan lesérül, nem jönnek a győzelmek, de még nagyon fiatal, sok ideje van, véleményem szerint semmi sincs veszve. Biztos vagyok benne, hogy fog tornákat nyerni a WTA Touron, és ha végre sérülésmentes lesz, célba veheti a top 10-et - jelenleg az 54. helyen áll a világranglistán, de volt már 27. is.

A felsorolásnak természetesen még nincs vége, következő alkalommal Ross Hutchinst, Mark Cavendisht és Jack Lisowskit mutatom be Nektek egy hasonló bejegyzés keretein belül.

XXII. Winter Olympic Games

2014.02.24. 16:06, bettina.
Goodbye Sochi!

× Kicsit feltorlódtak a tennivalók, ezen a héten sok munkám lesz az oldalon. Egyrészt ide, a főoldalra szeretnék írni egy kis olimpiai összefoglalót - amit most meg is teszek -, másrészt a Sportblogba legkésőbb 26-én tervezek feltenni egy új bejegyzést, amit lassan el is kell kezdenem... Mindenekelőtt el kell ismernem, hogy kellemesen csalódtam az orosz szervezésben. A játékok előtt én is tartottam attól, hogy lesznek problémák bőséggel, de szerencsére minden verseny rendben lezajlott Szocsiban, ami óriási pozitívum.

× HOT. COOL. YOURS.
Egy szóba nem tudom besűríteni mindazt, amit erről a téli olimpiáról gondolok, ami végülis jó, mert ha gond lett volna a szervezéssel vagy a pályák minőségével, akkor ezt megtehetném. Igen, a szocsi játékokat nagyon sok aggodalom előzte meg, csak emlékeztetőként néhány téma: a közvetítési jogok, a terrorveszély, de említhetném az enyhe időjárást is. Nem mondhatjuk, hogy mindent megúsztunk, de abban egyetérthetünk, hogy jobban alakultak a dolgok a vártnál. Persze vannak negatív tapasztalataim is, például hogy az MTVA mennyire amatőr módon állt az olimpiához - a lehető legrosszabbkor szúrták be a reklámszüneteket, fontos versenyekről az ismétlések miatt nem kaptunk képet, és túlságosan magyarcentrikus volt az egész -, ebből kifolyólag én a német és francia adókon követtem végig az eseményeket. Ez még önmagában nem olyan nagy katasztrófa, mert a legkevésbé sem érdekelt a kommentár. Számomra az volt a lényeg, hogy láthassam a kedvenceim versenyeit és szurkolhassak nekik...

A szocsi körülményekről annyit, hogy egészen jól kivágták magukat az oroszok, és a 10-15 fokos 'melegben' is mindent megtettek azért a szervezők, hogy megfelelő pályájat biztosítsanak az olimpikonoknak. Azt hiszem, ez többé-kevésbé sikerült is nekik, egyedül talán az alpesi sízők sínylették meg az enyhébb napokat, náluk sok volt a kieső a sózott, fröcskölő, puha hó miatt. Biathlonban is történt egy-két bukás az első héten, mert egy veszélyes kanyarban nem volt rendesen eldolgozva a hó, de tanultak belőle a házigazdák, és egyrészt felhúztak oda egy szivacsfalat, másrészt a következő alkalmakra jobban készítették elő a pályát. Más hiányosságot nemigen tudok felhozni, úgyhogy ugorjunk a versenyeredményekre és a bajnokokra, a teljesség igénye nélkül.

Sportágakra bontanám ezt a fejezetet, ha nem bánjátok. Alpesí síben meg kell említeni Matthias Mayer meglepetés-győzelmét lesiklásban, illetve óriási dicséret jár Kjetil Jansrudnak (bronz lesiklásban, arany szuper óriásban), és Kristof Innerhofernek (ezüst lesiklásban, bronz kombinációban). A nőknél Tina Maze-ról, Maria Höfl-Rieschről és Anna Fenningerről szólt leginkább ez a kicsit több, mint 2 hét. Biathlonban a 40 éves klasszis, Ole Einer Björndalen (arany a sprintben és a vegyesváltóban) és a jelenkor egyik legnagyobb sztárja, Martin Fourcade (2 arany, 1 ezüst!!!) voltak a figyelem középpontjában. A gyengébbik nemnél Daria Domracheva tarolt 3 aranyával. Sífutásban a férfiaknál a sérülésből visszatérő Dario Cologna (két arany), illetve a svédek domináltak. Női vonalon Marit Björgen 3 olimpiai bajnoki címe mindenképp megsüvegelendő. Ha a síugrást nézzük, akkor sok átgondolnivaló nincs, egyértelmű volt Kamil Stoch fölénye (2/2 győzelem) - akárcsak egy bizonyos Simon Ammanné Vancouverben, míg a nőknél először rendeztek versenyt, amit Karina Vogt nyert meg. A rövidpályás gyorskorcsolyában a hollandok, szánkóban a németek, curlingben és jégkorongban a kanadaiak teljesítettek lehengerlően. Műkorcsolyában a házigazdák örülhettek a legtöbbször, és emiatt a sportbírok kaptak is bőven kritikát... Természetesen voltak olyan sportágak, amiket nem követtem figyelemmel, azokról nem tudok nyilatkozni, de azoknak a sportolóknak is kijár a tisztelet, akik ezekben a versenyszámokban értek el gyönyörű eredményeket, nem bántásból hagytam ki őket az iménti felsorolásból.

Egy biztos, nekem borzasztóan hiányozni fog az olimpia, sok boldogságot csempészett a szürke hétköznapjaimba. Minden pillanatát élveztem ennek a csodálatos 18 napnak és imádtam az egészet, úgy ahogy volt.

képek nincsenek, mert egész egyszerűen nem tudok választani az emlékezetes pillanatok közül :)

The road to Sochi has ended

2014.02.07. 14:32, bettina.
néhány órával az olimpia kezdete előtt

× Véget ért egy 4 éves út, mindenki izgatottan várja már a XXII. Téli Olimpia kezdetét. Nem a magyaroknak fogok szorítani - sajnos nincs túl sok esélyük az éremszerzésre, ez tény -, és nem is a britekre koncentrálok majd. Szerencsésnek tartom magam, hogy két olyan nagyszerű sportolót, mint Simon Ammann és Martin Fourcade biztathatok ezen a világeseményen. Az ő esélyeikről már sok szó esett a Sportblogban, úgyhogy az olimpiai körülményeiről fogalmazom az újabb cikkemet

× STRANGE, CORRUPT AND THE MOST EXPENSIVE OLYMPICS
Helyi idő szerint 20:14 perckor veszi kezdetét (itt 17:14) a XXII. Téli Olimpia, amit a kaukázusi orosz város, Szocsi rendezhet meg. Eleve, már ez is furcsa. A rendezési jog elnyerését olyan helyszínek ellenében tudták megszerezni, mint például Innsbruck. Már ebből is kiderül, hogy nem kevés pénz cserélt gazdát a háttérben. Ha láttatok már képeket Szocsiból, akkor tudjátok, hogy magában a városban nincs is hó és 10 fok közelében van a nappali átlaghőmérséklet. A havas, szabadtéri versenyeket ezért jóval távolabb kellett vinni, méghozzá a 70 kilométerre fekvő Krasznaja Poljanába. Itt 2000 méteres hegyek találhatóak, tehát a hóhiány nem lehet majd probléma, legalábbis reméljük. A másik furcsaság az olimpiai falu, ezen belül is a dupla-WC-s fürdőszobák és az újságírok által tapasztalt káosz. Most komolyan, ki volt az a félkegyelmű, aki kitalálta, hogy két WC-t tegyenek egymás mellé? Csak egy kicsit szánalmas amúgy. A kedvencem a fél-WC-s megoldás (nem vicc), mert annak még feleennyi értelme sincs. Az eszüket hová tették a kedves orosz építészek és lakberendezők? Vagy náluk ez a megszokott? Elég bizarr. Épp tegnap láttam a szerencsétlen magyarokat, akik ott fagyoskodtak a tizenöt fokos szobájukban. Azért az is elég ciki, hogy a gáz hazájában nem tudják biztosítani a fűtést a sportolóknak. A sajtósok pedig elfogadhatatlannak tartották a rendetlen hoteleket, a plafonból kilógó kábeleket és szétdobált szemetet. Az már csak mellékes, hogy egy nyomorult kisbolt sincs a közelben, de ez már tényleg a legkisebb probléma. Az oroszok 50 milliárd dollárt költöttek a játékokra, és még ennyi pénzből se sikerült ilyen alapvető dolgokat kivitelezni.

És akkor még a közbiztonságról nem is esett szó. A januári öngyilkos merényletek miatt persze több ezer rendőrt vezényeltek az olimpiai versenyek helyszíneire, de mi a garancia arra Oroszországban, hogy miben rendben fog zajlani? Mert szerintem nem sok minden. Mi lesz, ha egy őrültnek egy hokimeccs közben támad kedve robbantgatni? Vagy majd olyan szigorú ellenőrzéseket eszközölnek a beléptető kapuknál, hogy ilyen nem fordulhat elő? Valamiért ebben nem vagyok biztos, de Isten ments, hogy bármi szörnyűség történjen. Reménykedem abban, hogy minden flottul lemegy majd, és háttérbe szorulnak ezek a hiányosságok és kétségek. Elvégre egy olimpiának nem erről kéne szólnia. Az olimpia - ha téli, ha nyári - egy igazi ünnep a sportolóknak és szurkolóknak egyaránt. Még azok is bele-belenéznek a versenyekbe, akik nem megszállott sportrajongók, mert egy ilyen világesemény mindenki figyelmét és érdeklődését felkelti. Ha más nem, a saját nemzeti válogatottjáért szorít az ember, és közben megismerkedik a téli sportágak szépségeivel. Naigen, de mégis hol lehet majd nézni a olimpiát? Az a szomorú igazság, hogy teljes egészében sehol. Szerintem az nonszensz, hogy egy olyan vezető európai sportcsatorna, mint az Eurosport, nem kapott közvetítési jogokat. Tényleg nem. Nyilván vettek volna, ha felkínálják nekik, de amit nem akarnak eladni, azt nem lehet megvásárolni... Az MTVA kapott 150 órát, aminek nagy része jégkoronggal fog elmenni, de amit a legjobban bánok, az mégis az, hogy mindössze 2-3 olyan kommentátor került be a magyar televízió csapatába, aki szakszerűen, komoly hozzáértéssel tudja majd közvevíteni a nézők felé a 2 hétig tartó sportünnep történéseit...

Mindezek, és a meg nem említett gondok ellenére Davai Sotchi!
Allez Martin, Hopp Simon!

Australian Open 2014

2014.01.26. 17:32, bettina.
upsets in Down Under

× Az egy dolog, hogy nem volt időm a blogolásra, de ha őszintén belegondolok, akkor témám se akadt. Egészen mostaniáig, hiszen ma ért véget a 2014-es Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság, ami rengeteg meglepetést tartogatott a tenisz szerelmeseinek, és nekem is témát szolgáltatott egy újabb hosszú cikkhez. Mind a nők, mind a férfiak versenyében nagyon sokszor borult a papírforma, a tavalyi bajnokok pedig már a negyeddöntőben elbúcsúztak.

 × THE SUMMARY OF THE 2014 AUSTRALIAN OPEN
Sokat gondolkoztam valami frappáns címen, de arra jutottam, hogy ezt az őrült két hetet nem tudom puszta címszavakba tömöríteni. Kezdve a sok sérüléstől a 40 fokos melegen át a nagy bajnokok korai kiesésein keresztül a meglepetés-győztesekig, ezen a versenyen óriási volt a káosz és teljesen felborult a világ rendje. Na, de kezdjük a történetet az elejéről, ugorjunk vissza az időben január 13-áig. Az első jelentősebb problémát a perzselő hőség okozta: az Australian Open első napjaiban gyakran kúszott 40 fok felé a hőmérséklet, ami miatt többen kaptak gutaütést vagy komolyabb napszúrást - például Murray bátyja, Jamie, de egy labdaszadő gyereket is emiatt kellett levinni a pályáról. A 3. versenynapon már annyira elviselhetetlen volt a forróság, hogy beszüntették a játékot, és ahol lehetett, behúzták a tetőket. Igenám, de délután megérkezett a vihar, és mire a teniszezők újra bemelegedtek volna, a látványos villámcsapások és a hirtelen jött zápor miatt újabb hosszú szünet következett a külső pályákon. A program is egyre csúszott, több páros mérkőzést törölni kellett, és ausztrál idő szerint hajnali fél kettőig zajlottak a küzdelmek - nem is akármilyen ötszettes meccsek. A torna első meglepetése is ezen a napon született, hiszen kiesett a férfiaknál az 5. kiemelt Juan Martín Del Potro (Bautista Agut győzte le döntő játszmában)...

Az időjárás lenyugodott, több, mint 20 fokot csökkent a hőmérséklet, és a viharok is elkerülték Melbourne-t az elkövetkezendő napokban. A nőknél január 19-én Serena Willams búcsúja borzolta a kedélyeket (Ana Ivanovic fordított ellene), másnap pedig Maria Sharapova csatlakozott a nagynevű kiesők táborához - őt a későbbi döntős Cibulkova múlta felül. A férfiak mezőnyében egészen a negyeddöntőkig minden a papírforma szerint alakult - persze a feljebb említett Del Potro zakóját leszámítva. Az alsó ágon Djokovic szenvedett vereséget (Wawrinkától kapott ki döntő szett 7-9-re), aztán a tábla felső felén Murray kényszerült térdre Federer ellen (erről bővebben a következő sportblog-bejegyzésben). Az elődöntőkben tehát Nadal-Federer és Wawrinka-Berdych párosítások alakultak ki. Visszatérve a nőkhöz, ezalatt Azarenka is búcsúzni kényszerült Radwanskával szemben a legjobb 8 között, úgyhogy Li lépett elő főfavoritnak. Ő és óriási meglepetésre a 30. kiemelt Dominika Cibulkova jutottak be a fináléba... Január 23-án, csütörtökön Stanislas Wawrinka 4 szettben (ebből három tiebreakes volt) verte Tomas Berdychet, pénteken pedig Rafael Nadal követte a döntőbe, aki vízhólyagos kézzel is simán intézte el Federert....

A szombati női döntőben az első játszma volt igazán szoros, hiszen mind Li, mind Cibulkova sokat rontott, de végül a rövidítést a kínai nyerte, ami hatalmas önbizalmat adott neki a folytatásra. Egyre kevesebb hibát ütött, nagyszerű fonákjaival kimozgatta ellenfelét a pályáról. Cibulkova talán fejben omlott össze az elvesztett tiebreak után, mert ezt követően semmi se jött be neki, nem tudott mit kezdeni a remekül teniszező kínaival. A 31 éves Li Na 2 elbukott Australian Open-döntő után a harmadikat megnyerte, ezzel pedig az Open Era legidősebb női Grand Slam-győztesévé vált... A férfiak vasárnap játszották a finálét, és itt bizony borult a papírforma. Az első szettben Wawrinka űrtenisszel rukkolt elő, Nadalnak esélye sem volt ellene, tehát 6-3-mal a svájci szerzett vezetést. Ezután következtek a drámai pillanatok. A második játszmában 1-2-nél a spanyol ápolást kért, lesétált a pályáról a kezeléshez. Senki nem tudta, mi a probléma, Wawrinka emiatt a székbíróval is vitába keveredett. Nadalt kifütyülték, mikor visszatért, de a testbeszédéből kiderült, hogy a hosszú ápolási szünet nem a taktika része volt, nem időhúzásként használta fel. Szenvedett a szervájával, nem állt bele az ütésekbe, tulajdonképpen odadobta a második szettet Wawrinkának és még a mérkőzés feladásán is elgondolkozott. A folytatásban viszont fordult a kocka, mivel a spanyol került előnybe, és villámgyorsan nyerte a 3. játszmát 75%-os állapotban is. Az elsőszámú svájci elbizonytalanodott, saját magát sodorta nehéz helyzetbe. Kiengedte a kezéből az irányítást és nem találta el a pályát. A 4. szettre összeszedettebben lépett ki, ő breakelt először, ám egyből eladta az előnyt. Nadal nem tudott belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, Wawrinka pedig gyorsan rendezte sorait és 5-3-nál adogathatott a meccsért. 6/3 6/2 3/6 6/3-ra nyert, megszerezte első Grand Slam-győzelmét Melbourne-ben. A spanyol világelső hősiesen küzdött, de már nem volt benne elég erő a fordításhoz, Wawrinka mentális hullámvölgye pedig nem tartott egy jászmánál tovább... Nagyszerű összecsapást láthattunk, sok-sok drámával fűszerezve, és egy új bajnokot köszönthetünk. Úgy gondolom, hogy Stanislas Wawrinka sikere kellett a férfi tenisznek.

 

Szeretnél egy jó receptet? Látogass el oldalamra, szeretettel várlak!    *****    Minõségi Homlokzati Hõszigetelés. Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését.    *****    Amway termék elérhetõ áron!Tudta, hogy az általános tisztítószer akár 333 felmosásra is alkalmas?Több info a weboldalon    *****    Florence Pugh magyar rajongói oldal. Ismerd meg és kövesd az angol színésznõ karrierjèt!    *****    Fele királyságomat nektek adom, hisz csak rátok vár ez a mesebirodalom! - Új menüpont a Mesetárban! Nézz be te is!    *****    DMT Trip napló, versek, történetek, absztrakt agymenés:)    *****    Elindult a Játék határok nélkül blog! Részletes információ az összes adásról, melyben a magyarok játszottak + egyéb infó    *****    Florence Pugh Hungary - Ismerd meg az Oppenheimer és a Dûne 2. sztárját.    *****    Megnyílt az F-Zero Hungary! Ismerd meg a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-sorozatát! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    A Cheer Danshi!! nem futott nagyot, mégis érdemes egy esélyt adni neki. Olvass róla az Anime Odyssey blogban!    *****    A 1080° Avalanche egy méltatlanul figyelmen kívül hagyott játék, pedig a Nintendo egyik remekmûve. Olvass róla!    *****    Gundel Takács Gábor egy különleges könyvet adott ki, ahol kiváló sportolókkal a sport mélységébe nyerhetünk betekintést.    *****    21 napos életmódváltás program csatlakozz hozzánk még!Január 28-ig 10% kedvezménnyel plusz ajándékkal tudod megvásárolni    *****    Szeretne egy olyan általános tisztítószert ami 333 felmosásra is elegendõ? Szeretne ha csíkmentes lenne? Részletek itt!!    *****    Új játék érkezett a Mesetárba! Elõ a papírral, ollóval, és gyertek barkácsolni!    *****    Tisztítószerek a legjobb áron! Hatékonyság felsõfoka! 333 felmosásra elengedõ általános tisztítószer! Vásároljon még ma!    *****    Hayashibara Megumi és Okui Masami rajongói oldal! Albumok, dalszövegek, és sok más. Folyamatosan frissülõ tartalom.    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    333 Felmosásra elegendõ! Szeretne gazdaságosan felmosni? Szeretne kiváló általános tisztítószert? Kiváló tisztítószerek!    *****    Ha tél, akkor téli sportok! De akár videojáték formájában is játszhatjuk õket. A 1080°Snowboarding egy kiváló példa erre